V ŽIVOTE KAŽDÉHO PRÍDE ČAS, KEĎ SA NÁS KTOSI OPÝTA, ČO STE UROBILI PRE NIEKOHO INÉHO.


V Mníchove (1972) zažila teroristický útok na izraelských športovcov. Na Olympiáde v Montreale (1976) vnímala ozbrojených vojakov aj atmosféru strachu a podarilo sa jej prebojovať do semifinále. Šok z bojkotu Olympijských hier v Moskve (1980) prežívala mesiac pred otváracím ceremoniálom spolu so šermiarkami zo západných krajín, keď sa to na turnaji Svetového pohára dozvedeli. Podobné pocity zažívala o štyri roky neskôr kvôli olympiáde v Los Angeles (1984). Sovietsky zväz vtedy ovplyvnil účasť mnohých športovcov nielen z Československa.


Katarína Lokšová-Ráczová sa ako československá reprezentantka v šerme zúčastnila na olympijských hrách trikrát. Aj jej príbeh si viete prečítať v našej výstave HERstory.


Tento mesiac ju nájdete na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne.


Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá POST BELLUM SK.