Včera sme v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne odštartovali sériu debát #HERstory – o silných ženách našej histórie, príbehy ktorých by sme mali poznať a nikdy by sme ich nemali zabudnúť.


Sme nesmierne radi, že naše pozvanie do prvej diskusie prijali – pani Marína Zavacká z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied a riaditeľ Oravskej knižnice pán Roman Večerek.
O kultúrny program sa postaral Detský divadelný súbor Úsmev, scénickým čítaním z knihy Kvapky na kameni – o výnimočných ženách slovenskej histórie.


Súčasťou podujatia bolo aj premietanie kinopríbehu pani Marty Szilárdovej – výnimočnej ženy, ktorá prežila hrôzy holokaustu – Osvienčim, nasadenie na otrockú prácu, aj pochod smrti.
Diskusie HERstory sú sprievodným podujatím unikátnej outdorovej výstavy HERstory, ktorá putuje slovenskými mestami a prináša inšpiratívne príbehy 15 výnimočných slovenských žien našej minulosti i prítomnosti.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah podujatia výlučne zodpovedá POST BELLUM SK