Celý september si môžete pozrieť výstavu HERstory v Senici na Námestí oslobodenia 6, pred daňovým úradom.

Nájdete tam aj príbeh Jely Špitkovej (*1947), slovenskej husľovej sólistky a profesorky, ktorá koncertovala po celom svete a nahrala množstvo platní a CD.

Jej profesionálna hudobná kariéra bola poznačená obmedzeniami komunistického režimu ČSSR. Medzi ne patrila prítomnosť tajného agenta, pas, ktorý dostala vždy len hodinu pred odchodom, odovzdávanie štátu 50 percent honoráru, nedostatok devízových prostriedkov.

Príbeh ako sa v tejto neľahkej dobe formovala osobnosť jednej z najvýznamnejších slovenských hudobníčok, nájdete v našej výstave HERstory, ktorú si môžete celý september pozrieť v Senici na Námestí oslobodenia 6, pred daňovým úradom.

Zároveň vás pozývame na diskusiu HERstory V Senici 5. septembra 2023 o 16:00 v budove DAV na Sadovej ulici. Diskutovať budú: Soňa Gyarfášová (novinárka), Pavol Kalman (poslanec mestského zastupiteľstva v Senici a trnavskej župy) a Sandra Polovková z Post Bellum. Súčasťou diskusie bude premietanie filmu.

Projekt vzniku a putovania výstavy je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah podujatia výlučne zodpovedá POST BELLUM SK.