V Post Bellum sa každoročne vydávame na viac ako 120 kilometrové putovanie po stopách Eliho a Esti – detí, ktoré sa počas 2. svetovej vojny museli pre svoj pôvod ukrývať.
Memoriál je o NEZABÚDANÍ A ODKAZE MINULOSTI PRE SÚČASNOSŤ, o turistike, o prírode. Inšpiráciou pre vznik memoriálu Stopami ukrývaných detí bol memoriál Vrba – Wetzler, ktorý Sandra Polovková v roku 2018 odkráčala. Práve počas tohto kráčania, v diskusiách s Róbertom Schmidtom a Zuzanou Kohútovou vznikla idea putovania Slovenskom.

6 dní putovania Slovenskom, od Vrútok po Čierny Balog, obohatené kultúrnymi podujatiami – koncertmi, diskusiami a workshopmi, ktoré kopírujú život 2 židovských detí počas 2. svetovej vojny, kedy takmer denne bojovali o svoje životy.

Termín memoriálu Stopami ukrývaných detí 2024

21. – 28. júl 2024

Registrácia

🤍 S účastníkmi sa počas týždňa oboznamujeme aj s ďalšími príbehmi ľudí, ktorí ako deti prežili vojnu a holokaust.

🤍 Spoločne spoznávame modernú históriu 20. storočia alebo si o nej dopĺňame informácie. Stávame sa súčasťou skutočných príbehov, ktoré dejiny tvoria.

🤍 6 dní sa zhmotňuje vo viac ako 120 kilometroch, ktoré môžete tráviť rozhovormi v skupine, ale aj premýšľaním vo svojom okruhu samoty.

🤍 Ak by ste náhodou nevládali, potrebovali dlhší oddych, k dispozícii je zakaždým sprievodné vozidlo od nášho dlhoročného partnera Hyundai Slovensko.

👉 👉 👉 Registrujte sa na memoriál Stopami ukrývaných detí 2024 👈 👈 👈

REGISTRAČNÝ POPLATOK je vo výške 350 €

Pedagógovia majú zvýhodnenú cenu na memoriál po celú dobu registrácie vo výške 150 € !!!

Pozrite si krátky film z putovania Stopami ukrývaných detí z roku 2022

Pozrite si krátky film z roku 2023

Diskusia Sloboda nie je happy end! z memoriálu Stopami ukrývaných detí 2023

Rozprávanie Eliho Vaga

Galéria z minuloročného memoriálu.

Foto: Dominik Janovský