Dňa 10. 7. sme v Bombura NKP- najstaršom nezávislom kultúrnom klube na Slovensku – v Brezne pokračovali v sérii debát HERstory – o silných ženách našej histórie, príbehy ktorých by sme mali poznať a nikdy by sme ich nemali zabudnúť.


Sme nesmierne radi, že naše pozvanie do diskusie prijali dve mimoriadne úspešné autorky, známe slovenské novinárky a oceňované dokumenaristky – pani Soňa Gyarfášová (RTVS) a Veronika Homolová Tothová (TV JOJ). (Na fotografii so šéfom Bombury Marošom Pavúkom a moderátorom diskusie Jurajom Rizmanom)

Súčasťou podujatia bolo aj premietanie kinopríbehu pani Marty Szilársovej – výnimočnej ženy, ktorá prežila hrôzy holokaustu – Osvienčim, nasadenie na otrockú prácu, aj pochod smrti.
Diskusie HERstory sú sprievodným podujatím unikátnej outdorovej výstavy HERstory, ktorá putuje slovenskými mestami a prináša inšpiratívne príbehy 15 výnimočných slovenských žien našej minulosti i prítomnosti. Výstavu si aktuálne verejnosť môže pozrieť v Čiernom Balogu.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah podujatia výlučne zodpovedá POST BELLUM SK.