Publikácie

Časopis Príbehy 20. storočia

Štvrťročník Príbehy 20. storočia / cena: 6 – 7 €

Štvrťročník Príbehy 20. storočia prináša témy bývalých totalitných režimov, odrážajúcich sa v konkrétnych príbehoch ľudí a prepája ich so súčasným kultúrnym a spoločenským dianím.

V časopise nájdete okrem príbehov pamätníkov, rozhovory s osobnosťami, vedecko populárne štúdie, recenzie kníh, filmov, divadelných predstavení a výstav. Keďže časopis slúži aj ako didaktická pomôcka pre učiteľov, sú súčasťou obsahu časopisu aj metodické listy, ktoré nadväzujú na publikované príbehy v časopise.

Do tvorby obsahu sú zapojení aj samotní pamätníci, čím sa vytvára komunikačný most medzi staršou a mladšou generáciou. Napríklad krstnou mamou časopisu je preživšia holokaustu Lýdia Piovarcsyová a autorom textu v jednom z čísel je aj Otto Šimko, taktiež preživsí holokaustu, účastník Slovenského národného povstania a bývalý novinár.

Doteraz boli vydané tri čísla. V minulom roku to boli čísla zamerané na témy Slovenského štátu a Nežnej revolúcie, prvé číslo aktuálneho ročníka sa zaboerá témou Identít. Každé číslo je prezentované na akcii pre verejnosť, ktorá je vždy sprevádzaná iným kultúrnym programom.

Za vizuálom stojí graficka dizajnérka Viktória Bitterová a autorom obálok je Matúš Maťátko. V časopise vždy nájdete aj malé prekvapenie v podobe rôzneho spracovania autorskej ilustrácie z obálky. V prvých dvoch číslach ste ju mohli nájsť ako plagát, v aktuálnom čísle ako nálepku. 

Časopis nájdete v kníhkupectvách Artforum, Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave, v Art Attack Shope v Novej Cvernovke, v kníhkupectve LIC.

Staršie čísla časopisu a predplatné na rok 2019 si môžete objednať priamo mailom cez nás, kontaktujte: silvia.hutarova@postbellum.sk.

 

Zdieľať

Rozprávajte!
My budeme počúvať

Máte tip na zaujímavého pamätníka, ktorého životný spomienky nesmú zmiznúť? Napíšte nám na pamatnici@postbellum.sk

E-shop Memory of Nations –
Príbehy 20. storočia domov alebo na cesty

Natáčanie pamätníkov podporíte tiež nákupom kníh alebo CD s   pútavým rozprávaním na eshop.pametnaroda.cz

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.