Aktuality

Sloboda je beh na dlhú trať: pridajte sa k 1. ročníku Behu pre pamäť národa

Dňa 20. mája sa sa stretneme v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, aby sme si pripomenuli osudy politických väzňov, vojnových veteránov, obeti holokaustu, disidentov a všetkých bojovníkov za slobodu. Pripomenieme si ich symbolickým behom, pretože aj sloboda a demokracia je beh na dlhú trať.

Ak nie ste bežec, pripomenúť si historickú pamäť môžete aj symbolickou prechádzkou a užijete si s priateľmi a rodinou bohatý kultúrny program.

Aktuálne informácie nájdete tu: https://www.behprepamatnaroda.sk

https://www.facebook.com/events/

ČO VÁS ČAKÁ?

beh na 5/10 km
symbolická prechádzka na 1 km, ktorú zvládne skutočne každý
teamový beh – odbehnete si skupina 4 priateľov, kolegov alebo rodina
koncert Modré Hory a Pressburger Klezmer Band
program pre deti a celú rodinu
stretnutie s ďalšími ľuďmi, známymi a priateľmi ktorým záleží na tom, aby sa minulosť 20. storočia viac neopakovala

PREČO BEŽAŤ?

Bežíme za všetkých, ktorí sa nevzdali. Náš beh je v najlepšom slova zmysle symbolický. Váš dar však pre nás bude skutočnou pomocou. V Post Bellum dokumentujeme osudy pamätníkov 20. storočia, vzdelávame deti aj dospelých a zdokumentované príbehy rozprávame ďalej.

Vašou registráciou prispejete na rozšírenie online archívu Memory of Nations, ktorý dokumentuje príbehy disidentov, preživších holokaustu, vojnových veteránov či politických väzňov.

Vďaka vášmu registračnému príspevku budeme môcť pokračovať v našich vzdelávacích aktivitách a cez zážitkové workshopy učiť študentov základných a stredných škôl o dôležitých historických udalostiach 20. storočia.

Pokiaľ nám v behu ide “iba” o najlepší čas, pamätníkom išlo o život, česť a slobodu. Počas Behu pre pamäť národa môžete bežať so spomienkou na konkrétne osoby, skupiny alebo hodnoty, ktoré považujete za dôležité. Napíšete si ich jednoducho na štartovacie číslo.

Zistite viac a registrujte sa online už teraz za zvýhodnené štartovné 15 EUR a detský beh pri registrácií online je bez poplatku.
Registrácie: 👉 https://www.behprepamatnaroda.sk

Beh už niekoľko rokov organizuje v Čechách naša sesterská organizácia a vďaka podpore nášho generálnehych partnera – Nadácie Tipsport si tento rok môžeme nasadiť bežecké topánky aj u nás na Slovensku. Ďakujeme aj našim partnerom – Férovej nadácii O2, Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku, značke Abraka, Birell a Smart Dental Clinic.

Mediálni partneri: DenníkN, Citylife.sk, Rádio_FM, BigMedia s.r.o., prepredaj.sk, Zoznam.sk
Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora hlavného mesta Bratislavy, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a starostu mestskej časti Devínska Nová Ves.
Tešíme sa na vás!

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.