Aktuality

Divadlo pamäti: Úkryty a úteky (premiéra)

DS Datív pri ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre & Post Bellum vás pozývajú na premiéru divadelnej inscenácie s názvom – Divadlo pamäti: Úkryty a úteky, ktorá sa uskutoční 27. 1. 2023.
Ako sa vysporiadať s minulosťou počas vojnových rokov, ktorá sa dotkla našich starých rodičov a prarodičov? Vieme o nej dostatočne veľa, aby sme pochopili kontext toho, čo sa deje dnes? Z online archívu www.memoryofnations.eu / Pamäti národa, sme si vybrali päť osudov, päť príbehov, ktoré sa dotýkajú Nitry. Buď v našom meste počas vojny bývali alebo sa tu ukrývali. Predstavujeme si, aké to asi vtedy bolo, čo prežívali, čo si mysleli, čo cítili, keď sa vo veku protagonistov inscenácie ocitli v hraničných životných situáciách.
účinkujú:
Viktória Kozlová, Hanka Plšková, Hana Strenková, Nela Laciková, Diana Mozolová, Ester Miriam Filipčíková, Tamara Borecká, Ladislav Bánovský, Sára Némethová, Dorina Varga.
Herci a herečky sú vo veku 15-18 rokov.
scéna a kostýmy: Peter Rehák,
dramaturgia: Sandra Polovková,
réžia: Marica Šišková.

Podujatie usporadúvajú tachles.tv, Post Bellum SK / Príbehy 20. storočia a Embassy of the Netherlands in Slovakia.

Divadelná inscenácia vznikla vďaka finančnej podpore Veľvyslanectva Holandského kráľovstva a je súčasťou medzinárodnej spolupráce s Theater Na de Dam – Theatre of Remembrance 2023.
V termíne od 27. do 29. januára 2023 pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu budú odpremiérované divadelné inscenácie mladých v Nitre, Prahe, Varšave, Turíne a v Amsterdame.

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.