Aktuality

Zuzana Kovačič Hanzelová, Sandra Sviteková – Dejepis Inak, Strapo a Michael Szatmary nechcú zánik demokracie. Pridajte sa k nim

Zuzana Kovačič Hanzelová, Dejepis Inak, Strapo a Michael Szatmary vyzývajú na záchranu skutočných príbehov 20. storočia a podporu Post Bellum

Raper Strapo v hlavnom spote kampane Post Bellum na Startlabe hovorí, že žijeme v krajine, ktorá má neustále problém vyrovnať sa so svojou minulosťou. 

Konkrétne fašistickým a komunistickým režimom. Dnes tento stav našej spoločnosti otvára priestor rôznym pochybným politikom, ktorí túžia po moci bez toho, aby mali akýchkoľvek kritikov.
K Strapovi sa pridáva stand-up komik Michael Szatmary, ktorého rodina priamo prežila holokaust a prenasledovanie komunistického režimu.
Novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová hovorí, že Slovensko zažilo a malo by si pamätať obmedzovanie a absolútne nerešpektovanie ľudských práv.
Spot dopĺňa Sandra Sviteková, ktorú verejnosť pozná ako influencerku pod prezývkou Dejepis Inak. Sandra je bývalá učiteľka a z osobnej skúsenosti pozná, že na Slovensku sa o nedávnej minulosti takmer neučí a primárne mlčí. 

Všetci štyria hovoria, že nechcú byť súčasťou zániku demokracie a vyzývajú na podporu práce Post Bellum. Občianskeho združenia, ktoré DOKUMENTUJE, ROZPRÁVA príbehy 20. storočia a VZDELÁVA DETI A MLÁDEŽ O MODERNEJ HISTÓRII.

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.