Aktuality

Pridajte sa na memoriál Stopami ukrývaných detí 2023

6 dní putovania Slovenskom, od Vrútok po Čierny Balog, obohatené kultúrnymi podujatiami – koncertmi, diskusiami a workshopmi, ktoré kopírujú život 2 židovských detí počas 2. svetovej vojny, kedy takmer denne bojovali o svoje životy.

Počas memoriálu kráčame trasou príbehu Pavla Eliho Vaga, jeho sestry Ester a ďalšej rodiny. S účastníkmi sa počas týždňa oboznamujeme aj s ďalšími príbehmi ľudí, ktorí ako deti prežili vojnu a holokaust. Spoločne spoznávame modernú históriu 20. storočia alebo si o nej dopĺňame informácie. Stávame sa súčasťou skutočných príbehov, ktoré dejiny tvoria. 6 dní sa zhmotňuje vo viac ako 120 kilometroch, ktoré môžete tráviť rozhovormi v skupine, ale aj premýšľaním vo svojom okruhu samoty.

Memoriál je o NEZABÚDANÍ A ODKAZE MINULOSTI PRE SÚČASNOSŤ, o turistike, o prírode. Inšpiráciou pre vznik memoriálu Stopami ukrývaných detí bol memoriál Vrba – Wetzler, ktorý Sandra Polovková v roku 2018 odkráčala. Práve počas tohto kráčania, v diskusiách s Róbertom Schmidtom a Zuzanou Kohútovou vznikla idea putovania Slovenskom.

Termín je 16. – 23. júl 2023.

Registračný poplatok je do 31.12.2022 v zníženej sume.

Pre ľudí, ktorí pracujú v školstve alebo sa iným spôsobom zapájajú do vzdelávacieho procesu máme zvýhodnenú cenu.

👉VŠETKY INFORMÁCIE TU👈

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.