Aktuality

Preßburger Klezmer Band s Karine Sarkisjan & Becca vo Vrútkach (Stopami ukrývaných detí)

Post Bellum v spolupráci s mestom Vrútky pripravilo koncert Preßburger Klezmer Band, v rámci zahájenia Memoriálu Stopami ukrývaných detí.

Koncert sa uskutoční v nedeľu 10. júla 2022 o 18:00 v Kultúrnej sále Kriváň vo Vrútkach. Lístky sa dajú kúpiť v meste Vrútky alebo na mieste.

Táto známa slovenská klezmerová skupina zahrá spolu s talentovanou arménskou speváčkou, klaviristkou a skladateľkou Karine Sarkisjan. Večerom sprevádza známa moderátorka Katarína Becca Balážiová.

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.

Memoriál Stopami ukrývaných detí z verejných finančných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a European Jewish Fund.
Partneri: mesto Vrútky, obec Čierny Balog, Hyundai, Štátne lesy Čierny Balog a Židovská náboženská obec Bratislava.

 

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.