Aktuality

Sme lídrom medzinárodného projektu

V týchto dňoch sme v Post Bellum oficiálne odštartovali európsky projekt Cinema stories v spolupráci s organizáciami z Čiech, Chorvátska a Nemecka.
Na tlačovej konferencii sme ho predstavili spoločne s organizáciami Post Bellum Česko, Gedenkstätte Bautzner Strasse Dresden, Documenta Zagreb a tachles.tv, partnermi projektu.
Cieľom tejto medzinárodnej kooperácie budú hodinové dokumenty so svedectvami pamätníkov z 2. svetovej vojny za každú zúčastnenú krajinu a s tzv. druhou generáciou preživších. Pod týmto pojmom rozumieme ľudí, ktorí už priamo nezažili hrôzy druhej svetovej vojny, ale ich životy boli ovplyvnené prostredníctvom tragédií, ktoré sa odohrali v životoch ich starších rodinných príslušníkov.
Zdokumentované príbehy budú následne súčasťou verejného premietania, workshopov pre školy a databázy memoryofnations.eu.
Spolupráca a úsilie zachovať čo najviac svedectiev ľudí, ktorí zažili hrôzy totalitných režimov nemôže mať hranice. V kontexte dnešných dní si dôležitosť boja proti extrémizmu a nenávisti cez priamych svedkov uvedomujeme čoraz viac.
Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.