Aktuality

Ochráňme Ukrajinky a Ukrajincov v boji

Pridávame sa k pomoci českého Post Bellum. Naša sesterská organizácia rozbehla v prvý deň konfliktu úspešnú finančnú zbierku a nakupuje ochranné pomôcky a zdravotnícky materiál pre ľudí brániacich svoju krajinu, dnes sa zapájame aj my.

 

Ochranu ľudí v boji zabezpečujeme nákupom nepriestrelných viest, prilieb, ďalšich obranných pomôcok, ako napríklad rukavíc, okuliarov, topánok a špecifického zdravotníckého materiálu, ktorý je potrebný pri vojnových zraneniach.

Dnes sa rodia príbehy 21. storočia

V Post Bellum dokumentujeme a ďalej rozprávame príbehy pamätníkov, ktorí zažili hrôzy 20. storočia. Druhú svetovú vojnu, či okupáciu v roku 1968. Aktuálne sme sa zmenili na nákupcov materiálu, ktorí je najviac potrebný. Situácia na Ukrajine je vážna a ochranných pomôcok je stále nedostatok. České Post Bellum nás poprosilo o pomoc a my sme pridali pomocnú ruku. Dnes prosíme o pomoc my vás. Aby sme mohli aspoň trochou ovplyvniť príbehy 21. storočia, ktoré bude za pár rokov dokumentovať ukrajinské Post Bellum. 

 

Ešte pred pár dňami by nám nenapadlo, že sa budeme orientovať v ochranných pomôckach a písať takúto výzvu. Chápeme, že nie pre každého je predstava prispenia na nepriestrelné vesty príjemná, ani nám nebola. Dnes však neplatí to, čo platilo pred pár dňami.

Pracujeme s profesionálmi

Spolupracujeme s odborným konzultantom, ambasádou v Bratislave a s ukrajinským ministerstvom obrany. Podľa požiadaviek, ktoré sa každým dňom menia, operatívne nakupujeme stále viac obmedzené zásoby na Slovensku. Tento materiál sa veľmi rýchlo míňa v celej Európe, ale jeho potreba je zo dňa na deň akútnejšia. Distribúcia je zabezpečená oficiálnymi cestami. Vzhľadom na citlivosť informácií nie je možné všetko detailne komunikovať.

 

Aktuálne sú najviac potrebné nepriestrelné vesty a prilby, ktorých posielame tisícky a stále nie je dosť.

 

V minulosti sme na Slovensku a v Čechách potrebovali pomoc zo zahraničia. Dnes pomáhame my.

 

Ďakujeme za každý váš dar.
Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.