Aktuality

Sloboda nie je happy end: Ako sa s deťmi rozprávať o vojne?

Pred pár dňami sme v Štúdio 12 natáčali diskusiu s herečkou a mamou Lujzou Garajovou Schramekovou a historikom Matejom Beránkom. Vedeli sme o eskalujúcom napätí na Ukrajine. A poznali sme agresora, Rusko. V tom čase sme verili, že k ozbrojenému konfliktu nedôjde.
Situácia sa však dramaticky zmenila. Dnes je úplne nevyhnutné rozprávať sa s deťmi o vojne. Pracovať s naším vlastným strachom a ochraňovať ten ich.
Súčasne je nevyhnutné rozprávať sa o dezinformáciách na internete. Dnes ešte intenzívnejšie potrebujeme súdržnú, citlivú a stále racionálnu spoločnosť. Ohliadnutie do nedávnej minulosti nám môže iba pomôcť.
https://www.youtube.com/watch?v=4ZTI0UEhBdw&feature=youtu.be
Diskusia vznikla vďaka spolupráci medzi Post Bellum a Štúdiom 12 v projekte Aby sme nezabudli…
V nasledujúcich mesiacoch tejto divadelnej sezóny bude Štúdio 12 hosťovať divadelné inscenácie, ktoré reflektujú moderné dejiny 20. storočia. Po predstaveniach budú nasledovať diskusie Sloboda nie je happy end! so zaujímavými hosťkami a hosťmi.
Diskusiami budeme dopĺňať témy, ktoré inscenácie otvárajú, a ktorými slovenská spoločnosť aktuálne žije.
Financované projektom Odhaľovanie a boj proti dezinformáciám v online/offline prostredí prostredníctvom aktivít inšpirovaných tzv. modernými dejinami Slovenska a európskou pamäťou, ktorý podporilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.
Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.