Aktuality

Vydali sme ďalšie číslo časopisu Príbehy 20. storočia – Médiá v službe štátu

Verejnoprávne médiá na Slovensku oslavovali v roku 2021 tridsiate výročie svojej existencie, avšak boj o ich podobu a nezávislosť je dnes aktuálnejší než kedykoľvek predtým.

Podľa mediálnych odborníkov je odpoveď jednoznačná, hoci má mnoho odtieňov. Verejnoprávné médiá by v žiadnom prípade nemali byť mocenským nástrojom štátnych predstaviteľov. Mali by tu byť pre všetkých recipientov v krajine rovnako – aj pre národnostné menšiny, pre ľudí s hlbším záujmom o spoločenské problémy, pre milovníkov úzkoprofilovej kultúry. Mali by odzrkadľovať záujmy širokého spektra občanov a slúžiť im relevantnými a overenými informáciami podávanými na dennej báze.

“Potrebujeme v čase slobodných médií a rozsiahleho mediálneho trhu verejnoprávne médiá? Prečo by malo vôbec existovať médium v područí štátu?” Na tieto aj mnohé ďalšie otázky sa snaží v najnovšom čísle nášho štvrťročníka Príbehy 20. storočia objektívne odpovedať šéfredaktor Lukáš Onderčanin v spolupráci s kvalitnými novinármi, redaktormi, dramaturgmi, publicistami či pedagógmi.

Obsah časopisu

Šéfredaktor: Lukáš Onderčanin

Redakcia: Sandra Polovková, Dagmar Kúdelová Kopčanská, Róbert Pakan, Marian Jaslovský, Iveta Svetlíková, Katarína Bartovičová, Jana Hrdličková, Vanda Hlaváčková

Autori textov: Róbert Šedivý, Kristína Braxatorová, Beata Balogová, Branislav Ondrášik, Ján Fülle, Soňa Gyarfašová, Viera Langerová, Lucia Stankovská Fričová, Filip Pavčík, Lucia G. Stach

Obálka a ilustrácie: Matúš Maťátko

Grafické spracovanie: Viktória Bitterová

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.