Aktuality

11. novembra si pripomíname Deň vojnových veteránov

Rememberance Day. Veterans Day. Deň vojnových veteránov. Pod všetkými názvami sa skrýva 11. november, počas ktorého si krajiny zasiahnuté vojnovými hrôzami spomínajú na svojich hrdinov. Aj tento rok  si pripomíname príbehy tých, ktorí prežili SNP a bojovali za slobodu pre ďalšie generácie. Aby minulosť nemohol nik spochybniť.

V posledných mesiacoch si všetci stále viac uvedomujeme pominuteľnosť života, zvlášť pri senioroch. V Post Bellum vieme, že potrebujeme rýchlo dokumentovať príbehy pamätníkov, ktorí prežili hrôzy 2. svetovej vojny. Mnohí pamätníci majú viac ako 90 rokov a hrozí, že svoje príbehy nestihnú vypovedať. To by sa nemalo stať. Obraciame sa preto na vás s prosbou o pomoc.

Zbierka Deň vojnových veteránov sa, na rozdiel od minulého roka, koná sčasti aj v offline priestore. Stacionárne pokladničky, do ktorých môžete prispieť ľubovoľnou sumou a získať za to symbolický vlčí mak, nájdete v mnohých prevádzkach po celom Slovensku. Tu zbierka potrvá až do 18. novembra. Zároveň môžete dnes vo všetkých častiach Bratislavy stretnúť desiatky dobrovoľníkov s makmi.

Post Bellum pripravilo pre zhoršujúcu sa epidemickú situáciu na Slovensku aj možnosť prispieť online. Môžete tak urobiť na stránke www.denveteranov.sk alebo prostredníctvom SMS správy na číslo 877 v tvare s medzerami DMS START PRIBEHY. Hodnota SMS je 2 €.

Zbierku Deň vojnových veteránov podporil aj obchodný reťazec Tesco, ktorý umožnil dobrovoľníkom vstup do svojich priestorov. Sieť drogérií DM poskytla dobrovoľníkom ochranné pomôcky. Ďakujeme.

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.