Aktuality

Spustili sme nový diskusný formát s názvom Sloboda nie je happy end

Sandra Polovková sa bude každý mesiac v štúdiu rozprávať so zaujímavými hosťkami a hosťami na témy, ktoré hýbu spoločnosťou a na ktoré netreba zabúdať. Formát, ktorý sme spustili v spolupráci s Aktuality.sk, môžete sledovať ako video na našom Youtube alebo vo zvukovej podobe na všetkých podcastových platformách (Spotify, iTunes a Google Podcasty) na našom existujúcom kanáli Príbehy 20. storočia. 

Prvý diel Sloboda nie je happy end – O SNP s partizánom Ottom Šimkom & sociológom Michalom Vašečkom

Sloboda nie je happy end 1

Už viac ako 30 rokov žijeme v demokracii, ale pribúdajú indície, že v nej nie sme všetci spokojní. Ako na súčasnosť vplýva naša minulosť a čo z nej vyplýva do budúcnosti? Aj tieto otázky sme preberali s našimi hosťmi: Ottom Šimkom, ktorý má 97 rokov, prežil holokaust, bojoval v SNP, bol právnik, novinár a stále si zachováva jasnú myseľ a optimizmus. Sociológ Michal Vašečka sa zameriava na etnické, rasové problémy, tému populizmu a totalitarizmu.

Druhý diel Sloboda nie je happy end – Umenie, angažovanosť a vzdelávanie

Sloboda nie je happy end 2

Ďalšie vydanie nového diskusného formátu s názvom Sloboda nie je happy end prináša témy prerastania politiky a umenia, angažovanosti, resp. neangažovanosti umeleckej tvorby. Rovnako umenie má možnosť vzdelávať verejnosť práve vďaka reflexii spoločenských a v konečnom dôsledku aj politických tém. Sandra Polovková tieto témy prebrala s Ivetou Ditte Jurčovou, divadelnou režisérkou a jednou zo zakladateliek Divadla Pôtoň a jeho umeleckou šéfkou a grafikom a grafickým dizajnérom Martinom Dernerom.

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.