Až do 6. júla si budú môcť obyvatelia Levíc a návštevníci mesta pozrieť našu výstava Po 2. svetovej vojne na levickom Hradnom nádvorí.
Na štyroch veľkoplošných panelových vežiach si môžete pozrieť a prečítať príbehy 15 ľudí, ktorí prežili holokaust, bojovali na našu slobodu v SNP a ďalšie silné osudy.
Našou primárnou misiou je zaznamenávať príbehy a putovné výstavy sú jeden zo spôsobov, ako sa dostanú blízko k ľuďom. Minulý rok boli naše tri výstavy umiestnené v 17 mestách Slovenska. Levice sú naša štvrtá tohoročná zastávka.
Viac o výstave: https://www.postbellum.sk/…/vystava-po-2-svetovej-vojne/
Výstava bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.