Aktuality

Medzinárodné projekty v časoch korony

Naše medzinárodné projekty počas koronakrízy prebiehajú s veľkou dávkou kreativity a samozrejme online. Od septembra pracujeme ako jedna zo zapojených krajín na projekte Divadlo pamäti  / Theatre of remembrance.  So žiačkami a žiakmi zo ZŠ Karloveská 61 v Bratislave sa pravidelne týždenne stretávame a spoločne tvoríme našu autorskú inscenáciu. Je to síce zvláštny pocit, lebo skúšame online, ale z výsledkov máme veľkú radosť.

V nedeľu 10. 1. sme sa online stretli s ďalšími zapojenými študentmi, režisérmi, organizátormi. Na spoločnom zoom čete bolo zastúpených 8 krajín: Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Taliansko, Litva, Nemecko a Holandsko. Spolu okolo 65 ľudí. Pozreli sme si záznam inscenácie holandského divadla Hotel Modern s názvom KAMP a následne naň reagovali v menších skupinkách. Zamýšľali sme sa nad tým, čo nás robí ľudskými, skúšali sme napísať recept na ľudskosť. Aké ingrediencie potrebujeme?Spoločne sme však aj online vytvorili kratučký medzinárodný happening. Slovenskú skupinku čakajú posledné týždne príprav autorského výstupu projektu, ktoré nazývame online vystúpením s dramatickými prvkami.

Online premiéru budeme mať symbolicky, 27. januára, počas medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu. Link na predstavenie je tu.

Projekt realizujeme vďaka podpore International Visegrad Fund.

 

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.