Aktuality

Audiokniha Prekročil som svoj tieň mapuje príbehy troch výnimočných Rómov

 

Audioknihy sú výrazným trendom budúcnosti a vnímame to aj v Post Bellum. Náš prvý titul Prekročil som svoj tieň je už na platforme Audiolibrix k dispozícii v slovenčine aj angličtine (ako I Have Overcome My Fears).

V knihe Prekročil som svoj tieň sa v skvelých interpretáciách predstavujú príbehy troch obyčajno-neobyčajných ľudí rómskeho pôvodu. Protagonisti narúšajú akékoľvek stereotypy o Rómoch – prekročili svoj tieň. Tieň predsudkov, nepriaznivých politických okolností a tieň hľadania svojej vlastnej identity. Každý mal inú životnú cestu, ale spája ich fakt, že sú súčasťou rómskej minority, a že sa rozhodli obohatiť spoločnosť svojím talentom, schopnosťami a pracovitosťou.

V audioknihe účinkujú Andrea Bucko (ktorá je zároveň režisérkou projektu), Sandra Polovková, Richard Autner, Tomáš Palonder a Michael Szatmary. Hudbu zložila Barbora Botošová. Súčasťou audioknihy sú odborné vstupy do tém, ktorých autorom je Vlado Rafael a publikované sú v knihe Rómovia v zajatí politiky.

Audiokniha je k dispozícii v slovenskom a aj v anglickom jazyku. Jej vznik podporil z verejných zdrojov Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Audiokniha v slovenčine (+ ukážka)

Audiokniha v angličtine (+ ukážka)

Autorom obalu je Matúš Maťátko.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať:

 

Marian Jaslovský

PR manažér

marian.jaslovsky@postbellum.sk

+421 903 415 830

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.