Aktuality

V Trenčíne vysadili Strom vďaky a nádeje

Občiansky aktivista Emil Sedlačko (na obrázku prvý zľava) inicioval v Trenčíne vysadenie okrasného stromu, ktorý má pripomínať vďaku za dodržiavanie pravidiel v súvislosti so zabránením šírenia koronavírusu.

Je zároveň aj poďakovaním ľuďom „v prvej línii“ a dobrovoľníkom z našej iniciatívy Nezabúdame na vás za obetavý boj s pandémiou.

„Mesto Trenčín nám poskytlo strom – ľaliovník tulipánokvetý. Verím, že tu vydrží a ľudia, keď budú chodiť okolo, si spomenú, že tie pravidlá treba ešte dodržiavať,“ skonštatoval Sedlačko.

Naša kolegyňa Adriana Demjanovičová (na obrázku) pripomenula, že naša nezisková organizácia zbiera a zachytáva príbehy ľudí 20. storočia. „Pán Sedlačko v roku 1968 vysadil v Trenčíne Lipu slobody. Vtedy to bolo významné gesto a podporili sme jeho myšlienku aj v súčasnej situácii. Post Bellum má aj iniciatívu Nezabúdame na vás. Vznikla v marci a jej cieľom je spolupráca so seniormi, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou v súvislosti s ochorením COVID-19,“ uviedla Demjanovičová s tým, že súčasní seniori sú ľudia 20. storočia a ich príbehy je potrebné zachovať.

Zdroj foto Teraz.sk
https://www.teraz.sk/…/strom-vdaky-a-nad…/471423-clanok.html

O našej iniciatíve Nezabúdame na vás: https://pomoc.postbellum.sk/

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.