Aktuality

Obe putovné výstavy Post Bellum sa presťahovali do Trstenej

Miesto expozícieNámestie Milana Rastislava Štefánika

Trvanie: do 31.3.2020

Treťou zastávkou tohoročného spoločného turné oboch putovných výstav Post Bellum je Trstená. V januári ich mohli vidieť obyvatelia a návštevníci Levíc, v o februári boli nainštalované v Rimavskej Sobote.

Putovná výstava „Príbehy 20. storočia zaznamenáva príbehy 15 hrdinov, ktorí zažili na vlastnej koži obe totality – nacistickú aj komunistickú. Expozícia „19892019: 30 rokov slobody predstavuje 15 hrdinov Nežnej revolúcie predovšetkým z regiónov. Každá z nich je nainštalovaná na štyroch veľkoformátových bannerových vežiach.

Výstavu Príbehy 20. storočia mohli návštevníci a okoloidúci vidieť od apríla minulého roku v týchto mestách: Bratislava, Trenčín, Martin, Žilina, Trnava, Sobrance, Michalovce, Kežmarok a Považská Bystrica. Po slovenských mestách začala putovať v roku 2015.

Zastávky výstavy „1989 – 2019: 30 rokov slobody“ od septembra minulého roku tvorili Košice, Žilina, Bratislava a Považská Bystrica a jej zmenšená verzia bola a je vystavená aj v Rusovciach.

Občianske združenie Post Bellum sa zaoberá predovšetkým dokumentovaním príbehov, ktoré napísali najväčšie totality 20. storočia a aktivitami, ktoré majú zabrániť tomu, aby sa tieto časy vrátili.

 

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.