Aktuality

Obe naše putovné výstavy sú v Leviciach

Miesto expozície: Námestie hrdinov

Trvanie výstav: do 8.2.2020

Obe výstavy občianskeho združenia Post Bellum začali tohoročné turné, ktorého prvá zastávka sú Levice. Môžete ich vidieť na Námestí Hrdinov do 8. februára.

Putovná výstava Príbehy 20. storočia predstavuje príbehy 15 hrdinov, ktorí zažili na vlastnej koži obe totality – nacistickú aj komunistickú. Expozícia 1989-2019 – 30 rokov slobody predstavuje hrdinov Nežnej revolúcie predovšetkým z regiónov. Levíc sa bezprostredne týka príbeh Josefa Hladíka, ktorý desaťroočia žil v tomto meste a bol jedným z aktérov Nežnej revolúcie.

Výstavu Príbehy 20. storočia mohli návštevníci a okoloidúci vidieť od apríla minulého roku v týchto mestách: Bratislava, Trenčín, Martin, Žilina, Trnava, Sobrance, Michalovce, Kežmarok a Považská Bystrica. Po slovenských mestách začala putovať v roku 2015.

Zastávky výstavy „1989 – 2019: 30 rokov slobody“ od septembra tvorili Košice, Žilina, Bratislava a Považská Bystrica a jej zmenšená verzia bola a je vystavená aj v Rusovciach.

Občianske združenie Post Bellum sa zaoberá predovšetkým dokumentovaním príbehov, ktoré napísali najväčšie totality 20. storočia a aktivitami, ktoré majú zabrániť tomu, aby sa tieto časy vrátili.

web: www.postbellum.sk

facebook: www.facebook.com/pribehy20storocia

 

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať:

 

Marian Jaslovský

PR manažér

marian.jaslovsky@postbellum.sk

+421 903 415 830

 

Iveta Svetlíková

produkcia

iveta.svetlíkova@postbellum.sk

+421 903 907 588

 

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.