Aktuality

Predplatné časopisu Príbehy 20. storočia

Aktuálne pracujeme na našom novom e-shope.

Zatiaľ si však môžete objednať predplatné e-mailom na: jana.hrdlickova@postbellum.sk

Témy čísel v roku 2019:

1/2019 IDENTITY

2/2019 JEDEN BOH?

3/2019 ODBOJ

4/2019 KULTÚRA (BEZ) CENZÚRY

 

Cena predplatného je 24 € plus poštovné 8 €, spolu 32 €

Štvrťročník Príbehy 20. storočia prináša témy bývalých totalitných režimov, odrážajúcich sa v konkrétnych príbehoch ľudí a prepája ich so súčasným kultúrnym a spoločenským dianím.

V časopise nájdete okrem príbehov pamätníkovrozhovory s osobnosťami, vedecko populárne štúdierecenzie kníh, filmov, divadelných predstavení a výstav. Keďže časopis slúži aj ako didaktická pomôcka pre učiteľov, sú súčasťou obsahu časopisu aj metodické listy, ktoré nadväzujú na publikované príbehy v časopise.

Do tvorby obsahu sú zapojení aj samotní pamätníci, čím sa vytvára komunikačný most medzi staršou a mladšou generáciou. Napríklad krstnou mamou časopisu je preživšia holokaustu Lýdia Piovarcsyová a autorom textu v jednom z čísel je aj Otto Šimko, taktiež preživsí holokaustu, účastník Slovenského národného povstania a bývalý novinár.

Doteraz boli vydané tri čísla. V minulom roku to boli čísla zamerané na témySlovenského štátu a Nežnej revolúcie, prvé číslo aktuálneho ročníka sa zaboerá témou Identít. Každé číslo je prezentované na akcii pre verejnosť, ktorá je vždy sprevádzaná iným kultúrnym programom.

Za vizuálom stojí grafická dizajnérka Viktória Bitterová a autorom obálok je Matúš Maťátko. V časopise vždy nájdete aj malé prekvapenie v podobe rôzneho spracovania autorskej ilustrácie z obálky.

 

Zdieľať

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhajú zaznamenať životné osudy pamätníkov 20. storočia a rozprávať ich ďalej.